PRACOWNIE LEGO WeDo i MINDSTORMS

Już październiku otwieramy Pracownie Lego WeDo i Lego MINDSTORMS w naszych oddziałach The Oxford Centre w Cieszynie i w Ustroniu!

Gwarantujemy niesamowicie rozwijające i kreatywne zajęcia, które cieszą się ogromym zainteresowaniem na całym świecie.

Wspomagają one naukę programowania i uczą podstawowych zagadnień robotyki,ale przede wszystkim gwarantują dzieciom i młodzieży świetną zabawę i niesamowicie rozwijające zajęcia.

Lego WeDo oraz Lego MINDSTORMS pozwala budować z klocków zwierzęta, modele urządzeń i roboty, które, po podłączeniu do komputera z odpowiednim oprogramowaniem, można wprawić w ruch.

Odpowiednie czujniki i silniki zawarte w zestawach umożliwiają obustronną interakcję programu komputerowego ze światem zewnętrznym.

Dziecko pisząc program komputerowy (lub układając go z obrazków) może uzależniać sposób jego działania od czynników zewnętrznych takich jak jasność oświetlenia w pomieszczeniu czy wykrycie ruchu w sąsiedztwie zbudowanego z klocków lego modelu.

Działanie programu dotyczyć może zarówno efektów wizualnych (np. poruszanie narysowaną przez dziecko postacią na ekranie komputera) jak i efektów widocznych w świecie realnym (np. poruszane za pomocą silnika ramię dźwigu zbudowanego z klocków lego).

Takie możliwości pozwalają zainteresować dziecko zagadnieniami algorytmiki, logiki i robotyki już na samym początku jego nauki.

Zajęcia Lego WeDo przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-12 lat, a odbywać się będą w podziale na 3 grupy wiekowe: 5-6 lat, 7-9 lat oraz 10-12 lat.

Zajęcia Lego MINDSTORMS przeznaczone są z kolei dla młodzieży w wieku od 13 lat.

Czas trwania zajęć: 60 min lub 90 min- 1x w tygodniu

CENA:  20,00 zł / 60 min lub 30,00 zł / 90min

Na w/w zajęcia nie udzielamy żadnych zniżek.

Warunkiem zapisu jest wpłata w wysokości 100,00 zł. Kwota zostanie odliczona w pierwszym miesiącu uczestnictwa.

ZAPRASZAMY, ZAPISY TRWAJĄ!!!

Zapraszamy do obejrzenia filmiku o zajęciach LEGO WeDo i LEGO MINDSTORMS